Ocean Mist

Írta: admin

Körösladány

Körösladány eredendően magyar és református lakosságát mindenek előtt a Nadányiak kezéből kieső birtoktest báró Harruckernek tulajdonába kerülése változtatta többszínűvé. Azon túl, hogy az akkori községbe szlovák, német, illetve kis létszámú, spontán beszivárgó román népesség is beköltözött, eredményezte azt, hogy a Nadányiak egykori, járásnyi területűvé nőtt körösladányi uradalmának központjában, 1786-ban létesítettek római katolikus plébániát, s itt történt a környező református települések római katolikus anyakönyvezése is.

Bár igazán karizmatikus személyiség állt hat évtizeden át a római katolikus plébánia élén, sem ő, sem későbbi utódai nem tudták megállítani azt a leépülési folyamatot, amit a népi demokratikus időszak rájuk kényszerített. Napjainkra a római katolikus hívők száma 821 fő.

A római katolikus templom a – volt kastélyparkban – mai Wenckheim Béla utcában található.

A felújított körösladányi plébánia vezetője Cibian Miklós római katolikus plébános.
Elérhetősége: 06-20/7752700